ספרי עיון ומחקר    רפואה   עקרונות הטיפול הכירורגי

חיפוש מתקדם
חיפוש ספר
חינוך
משפט
ספרי ניהול
מדע המדינה
סוציולוגיה ופסיכולוגיה
עבודה סוציאלית
היסטוריה ופילוסופיה
גיאוגרפיה
רפואה
נושאים שונים
ספרי לימוד ומדריכים
סדרת מדע וטכנולוגיה
סדרת מעשה בראשית
ספרי מב"ט לכיתות א-ב
ספרי מב"ט לכיתות ב-ג
ספרי מב"ט לכיתות ג-ד
ספרי מב"ט לכיתות ה-ו
מבט לגן
הספריה של מבט לגן
בית הספר היסודי
חטיבת הביניים
בית הספר העל יסודי

    חזרה לדף הקודםלסיווג הספרים  בקטלוגשליחת קישור לספר  לחבריםהדפסה ידידותית

עקרונות הטיפול הכירורגי
מה שבאמת צריך לדעת
מאת: סם אנדרוס ולוק קסקריני - מאנגלית ד"ר דני רוזין

מבוא | סם אנדרוז, לוק קסקריני
ספר תמציתי זה נועד לספק מענה לשאלות שספרי כירורגיה אחרים נמנעים מלדון בהן. במקורו, נכתב הספר למתמחים צעירים העומדים לפני בחינות, ואולם הידע המרוכז בו מתייחס לעקרונות הכירורגיה ולנוהלי חדר ניתוח הרלוונטיים לכל איש מקצוע בתחום הרפואה שיש לו נגיעה לכירורגיה ועניין בתחום.

כירורגיה היא תחום נרחב, המקיף התמחויות בכל היבט מכף הרגל ועד ראש. נוסף על כך, בכל חדר ניתוח נמצא צוות של עובדי בריאות ממגוון סוגים ודרגות: סטודנט לרפואה, אחות רחוצה, מתמחה זוטר, עוזר בניתוח וכירורג מומחה. כל אחד מעובדים אלה משתייך לקבוצת בעלי תפקידים, ולכל אחת מהקבוצות הללו ספרי לימוד משלה.עם זאת, יש עובדות בסיסיות בכירורגיה הרלוונטיות לאחות כשם שהן רלוונטיות לפרופסור. ספר זה נוצר במיוחד כדי להתייחס לכל אותן נקודות בסיסיות וחשובות, שעל כל מי שיש לו חלק בטיפול הכירורגי צריך להכיר ולדעת. לפיכך, כל איש מקצוע שמגיע לחדר ניתוח צריך לקרוא את "עקרונות הטיפול הכירורגי", ומי שאינו יודע מה כתוב בו, מקומו אינו בחדר הניתוחים.

התכנים המובאים בספר נוסחו בתבנית של שאלות ותשובות. תבנית זו יעילה ואהודה בקרב סטודנטים לצורך קריאה מהירה ושינון מתומצת. הספר מהווה חומר קריאה חיוני לכל סטודנט בכל מקצועות הבריאות, לרבות סיעוד, רפואה, רפואת שיניים וטכנאות חדר ניתוח, בעת ההכנה לבחינות. גם מורים הזקוקים למדריך לארגון החומר ישתמשו בספר זה, וכן כל איש צוות בחדר ניתוח המעוניין להרחיב את השכלתו המקצועית ולהשלים פערי ידע בתחום.

מבוא לגרסה המתורגמת | ד"ר דני רוזין
ספר זה נשלח אלי לצורך כתיבת ביקורת. קריאתו, המהנה בפני עצמה, הביאה אותי לתחושה מוזרה, שרק במהלך התקדמותי בספר הצלחתי לנסח אותה לעצמי: "היי, אני יודע את כל זה! אבל בעצם איך אני יודע, אם מעולם לא למדתי זאת בצורה מסודרת?" וכאן גדולתו של הספר הקטן הזה.

זהו אינו "עוד ספר בכירורגיה", המביא בפנינו את תאוריית המקצוע, וגם אינו ספר הדרכה במובן של "איך לנתח". זהו ספר פרקטי לחלוטין, המתייחס לכל השאלות העולות בפני מי שאינו מכיר את התחום, ועושה בו את צעדיו הראשונים: איך פועל חדר הניתוח, מהם כללי ההתנהגות המקובלים, מה ההיגיון העומד מאחורי הרוטינות המחלקתיות, איך אפשר לעבור את טבילת האש בחדר ניתוח עם מינימום נזיפות מצד האחות האחראית, ואיך לטפל בחולה לפני הניתוח ולאחריו, כדי שיגיע מוכן לניתוח וייצא בשלום מבית החולים.

רובנו המכריע לומדים את כל הנהלים ופעולות השגרה במהלך הכשרתנו, בדרך כלל תוך כדי ניסוי וטעייה, או בהדרכה בלתי סדורה במרוצת השנים. ייחודו של ספר זה הוא באופן ריכוז המידע ובארגונו הדידקטי, שהופכים את "הלימוד תוך כדי תנועה" לשיטתי וליעיל.

כולי תקווה שסטודנטים לרפואה ולסיעוד, סטאז'רים, מתמחים ובעלי מקצוע אחרים הקשורים לכירורגיה יפיקו את המרב מספר זה, ויחושו שיפור במוכנוּתם לטיפול בחולה הכירורגי, ובעיקר - שלא יחושו כמי שנזרקים למים הקרים בלי לדעת מה לעשות ולמה לצפות. בהצלחה.

ד"ר דני רוזין
המחלקה לכירורגיה כללית ולהשתלות,
המרכז הרפואי שיבא, תל השומר

תמונה מוגדלת ופרטי הספר

מחיר מומלץ: 70 ש"ח

| דף הבית | על ההוצאה | חדש ברמות | השתלמויות | רכישת ספרים | הגשת כתבי יד | רשימת הדיוור | תנאי שימוש | יצירת קשר |
© 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת רמות ליד אוניברסיטת תל-אביב בע"מ, כתובת ההוצאה: קמפוס אוניברסיטת ת"א
בניין הסנאט, קומה 2, חדר 219, רמת אביב, תל-אביב. ת.ד. 3926 תל-אביב, 61392. | על ידי סמיוטיקה