חזרה לספר באתר

   

פוליטיקה תקשורתית בת זמננו (חלק א)
אזרחות מקוונת בעידן של מדיה ON-LINE, מאת :אורית גלילי - צוקר

Contemporary Communication Politics - part 1
Online Citizenship in an Era of a New Media
By: Orit Galili-Zucker

מחיר מומלץ: 72 ש"ח
מספר עמודים: 268
מסת"ב: ISBN: 978-965-274-443-2

© כל הזכויות שמורות: הוצאת רמות

פוליטיקה תקשורתית בת זמננו (חלק א)
אזרחות מקוונת בעידן של מדיה ON-LINE
מאת: אורית גלילי - צוקר

ספר זה – ראשון מסוגו – מתאר את השינויים המואצים המתחוללים במקצוע העיתונאות, בעבודת העיתונאים, במעמד העיתונות, בתפקיד שיש לה בזירה המדינתית והגלובלית ובמוצר המוגמר המוגש לצרכני התקשורת. למוצר זה חשיבות מפליגה, אך במקום ליידע את ציבור הבוחרים על הסוגיות הפוליטיות כפי שהיה מקובל בעבר, כיום אמצעי התקשורת מלעיטים אותנו בבידור פוליטי. המסגור הבידורי של הסוגיות הפוליטיות והפרשנות הצינית הנלווית אליהן משניאים את הפוליטיקה ומנכרים חלקים גדולים של הציבור ממנה.

הספר מנסה לבחון את מעגל הקסמים שבו לא ברור כלל מה קדם למה: המציאות האובייקטיבית או זו המדומיינת המייצרת את ה"היפר מציאות" התקשורתית. הספר דן בתהליך ה"התברגנות" של התקשורת המחפשת אחר קונצנזוס חברתי, בטשטוש התחומים ההולך ומקצין שבין מידע ובידור ובשליטה של אנשי יחסי הציבור וה"ספין דוקטורס" במוצר העיתונאי. מצד אחד הספר מצייד את הקורא בידע, ומן הצד האחר מספק לו תובנות על נושאים אלה.

הזירה הפוליטית המתוארת בספר אינה אותה הזירה אשר הכרנו במדע המדינה הקלאסי: מעמד המדינה נחלש, כך גם מעמד המפלגות, הצטמצמה יכולת המנהיגים לפעול, סוגיית האזרחות מציבה שאלות פילוסופיות ומעשיות, כשאחת מהן נוגעת למימוש אופייה של זכות היסוד במשטרים דמוקרטיים לבחור בנציגים הפוליטיים. נוסף על ציבור הסטודנטים, הספר יעניין את ציבור הקוראים שהמפגש בין זירות הפוליטיקה והתקשורת מעורר את סקרנותם ושהיו רוצים לפענח באופן מקצועי יותר את כללי המשחק הנהוגים בהן.

זהו ספרה השני של ד"ר אורית גלילי-צוקר, חוקרת בתחום התקשורת הפוליטית והמנהיגות הפוליטית במשטרים דמוקרטיים.