חזרה לספר באתר

   

אור
הספריה של מבט לילדים, מאת :ד"ר אילן גבאי, פרופ' אברהם קציר

מחיר מומלץ: 58 ש"ח
מספר עמודים: 64
מסת"ב: ISBN: 978-965-274-463-0

© כל הזכויות שמורות: הוצאת רמות

אור
הספריה של מבט לילדים
מאת: ד"ר אילן גבאי, פרופ' אברהם קציר

רובנו לא מקדישים תשומת לב יתרה לתופעת האור. כיון שהאור נמצא בכל מקום, הוא מובן מאליו עבורנו. קריאה בספר "האור" עשויה לגרום לנו לעצור במהלך היום ולתהות: מה זה אור? מה זה צל?

למה בכלל צריך אור? למי הוא חשוב? איך "מתנהג" האור? האור חשוב מאוד לצמחים, לאנשים, לילדים וגם לבעלי חיים.

האור נע במהירות הגבוהה ביותר האפשרית, ויכול לעבור מרחקים גדולים מאוד. אור מהשמש ומהכוכבים, למשל, עובר מרחק גדול בחלל, במהירות עצומה, ומגיע עד אלינו, לכדור הארץ.

הספר מציע ניסויים מרתקים שכל אחד יכול לעשות כדי לבדוק: מהו מסלול קרני האור? איך משנים אותו? אילו צבעים יש לאור? איך משפיע האור על גדילתם של צמחים? ועוד.

הספר מתאר כיצד השתמשו בעבר באור ובצל כדי לדעת מה השעה, וכן את השמושים שעושים אמנים רבים באור ובצל כדי לצייר ולייצר יצירות אמנות. הויטרז'ים של האמנים ראובן רובין ומרק שגאל הם דוגמאות ליצירות אמנות כאלה.

הספריה של "מבט לגן" ו"מבט לילדים" מלוה את תוכנית "מבט לגן" העוסקת בנושאים, בתופעות ובתהליכים מעולם המדע והטכנולוגיה הסובב אותנו. הספריה כוללת סדרת ספרים המתאימים לילדי הגן, לילדי כתות היסוד של בית הספר היסודי ולמבוגרים שנהנים לקרוא ולחוות את חדוות הגילוי עם הילדים.

הספריה מביאה לילדים מידע מעודכן, מאורגן ומותאם על העולם המדעי והטכנולוגי. באמצעות שפה מידעית, בהירה וקולחת, המלווה בצלומים מרהיבים, מזמין כל ספר את הקוראים לקריאה משותפת, להתבוננות, לשיחה, לשאילת שאלות וליציאה למסע בעולם מרתק של מדע וטכנולוגיה.