חזרה לספר באתר

   

חידקים
הספריה של מבט לגן, מאת :ד"ר יעל קשתן

מחיר מומלץ: 58 ש"ח
מספר עמודים: 55
ספרי סדרת הספריה של מבט לגן,
תורגמו גם לערבית

© כל הזכויות שמורות: הוצאת רמות

חידקים
הספריה של מבט לגן
מאת: ד"ר יעל קשתן

אנחנו חיים בעולם שבו יש חידקים בכל מקום - באדמה, במים ובאויר, עלינו - על העור שלנו ובתוכנו.

לא רק החידקים נמצאים בכל מקום, גם המילה חידקים שכיחה בשפה היומיומית וילדים שומעים אותה מגיל צעיר מאוד.

למרות זאת, המהות שמאחורי המלה אינה ברורה לכל אחד, ובעקר אינה ברורה לילדים רכים, ואין פלא, כי אחרי הכל, את החידקים לא רואים.

בספר זה מוסר מעטה המסתוריות מאחורי החידקים והילדים מקבלים משג ראשוני לגביהם - התמונות מראות להם את הצורות השונות של החידקים, הטקסט מבאר את ההקשרים שבהם נתקלים בחידקים - מחלות, קלקול מזון, תעשית מזון.

חשובה ההבחנה בין חידק לוירוס, בגלל ההשלכות שיש להבחנה זו על הצורך בטיפול באנטיביוטיקה בשעת מחלה זהומית, ולכן הילד פוגש במהלך הקריאה בספר בהבדלים שבין חידק לוירוס בהבטים שונים.

ספר זה יתן בידי הילדים כלים כדי להבין טוב יותר את העולם הסובב אותם ויתן להם יסודות שעליהם יוכלו לבנות ידע נוסף ותובנות נוספות במהלך החיים.

הספריה של מבט לגן מלוה את תוכנית "מבט לגן" העוסקת בנושאים, בתופעות ובתהליכים מעולם המדע והטכנולוגיה הסובב אותנו. הספריה כוללת סדרת ספרים המתאימים לילדי הגן, לילדי כתות היסוד של בית הספר היסודי ולמבוגרים שנהנים לקרוא ולחוות את חדוות הגילוי עם הילדים.

הספריה מביאה לילדים מידע מעודכן, מאורגן ומותאם על העולם המדעי והטכנולוגי. באמצעות שפה מידעית, בהירה וקולחת, המלווה בצלומים מרהיבים, מזמין כל ספר את הקוראים לקריאה משותפת, להתבוננות, לשיחה, לשאילת שאלות וליציאה למסע בעולם מרתק של מדע וטכנולוגיה.